Olej, płótno, 100 x 70 cm, 2015
Wojciech KUBIAK (1978)
W 1999 r. ukończył PLSP w Krakowie. W latach 1999-2004 studiował na ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa. W 2004 r. obronił pracę dyplomową z zakresu malarstwa przygotowywaną pod kierunkiem prof. A. Wsiołkowskiego, oraz aneksu rysunkowego pod kierunkiem prof. T. Kotkowskiej-Rzepeckiej. 2004 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem, Medalem Rektora oraz Dyplomem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2003 r. pracuje w ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni Rysunku u prof. T. Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz u adj. Z. Sprychy. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w 2005 r.
(2005-2006). W 2006 r. otrzymała wyróżnienie za obraz pt. Splendor w konkursie organizowanym przez Art&Buisness w Warszawie, "Obraz roku 2005". Studiowała na Wydziale Produkcji Mediów Cyfrowych w pwsftv i t im. L.Schillera w Łodzi (2006-2008). W 2008 otworzyła działalność artystyczną ILAFO ILONA FORYŚ, promującą własną twórczość. Od marca 2011 r. wiceprezes Oddziału Wieluńskiego ZPARP. W 2012 otrzymała wyróżnienie w pierwszej wirtualnej wystawie konkursowej ART ANGEL oraz za obraz pt. "Fight" na Ogólnopolskim Biennale Plastyki Dąbrowa Górnicza. W czerwcu 2013 r. uczestniczyła w konkursie malarskim "Gdzie odnaleźć Boga - drewniane kościółki Ziemi Wieluńskiej" zorganizowanym z okazji obchodów Dni Wiary na Ziemi Wieluńskiej. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych