*droit de suite
olej, tektura, 33 x 48 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1930.
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Syn Wojciecha Kossaka, wnuk Juliusza. W twórczości nawiązywał do tematów opracowywanych przez ojca. Obrazy nawiązywały do czasów Księstwa Warszawskiego, Napoleona, Legionów, II Wojny Światowej. Malował sceny batalistyczne, historyczne, rodzajowe.